Pardálův výběh / Pardal’s course

24. 4. 2015

V odpoledních hodinách dne 24. dubna 2015 se pět týmů sestavených ze studentů JU a studentů programu Erasmus rozběhlo po areálu Pardálova výběhu, který je součástí Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou. Pro jistotu mi dovolte krátce představit tuto atrakci a připomenout, že Pardál je obchodní značka pivovaru Budvar. Ve výše jmenovaném areálu byla vystavěna překážková dráha skládající se ze sedmi tématických překážek, z nichž každá reprezentuje jednu z výrazných vlastností piva Pardál, . Překonání překážek vyžadovalo především odhodlání, hravost i obratnost. Nic z toho dvaceti účastníkům, připraveným na startu, nechybělo. Zpočátku se všechny týmy bránily tomu, vyběhnout na trať jako první. Ostych pominul zejména ve chvíli, kdy účastníci zjistili, že ti, kteří trať absolvují, mohou se občerstvit sponzorskými budvarskými třetinkami.
Každý ze soutěžících zvolil jinou taktiku od samého počátku. Česká část studentů jela již z Českých Budějovic na kolech či inlinech, zatímco španělská skupina šetřila síly a jako dopravní prostředek zvolila autobus. To se zřejmě vyplatilo, neboť to byl právě španělský tým, který dokončil trať v čase 5 minut a 47 vteřin a umístil se tak jasně na prvním místě. Pro úplnost dodám, že rekordní čas, v němž byla dráha kdy absolvována jsou 4 minut a 7 vteřin.
Ráda bych poděkovala zástupcům Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou za to, že poskytl členům Mezinárodního studentského klubu JU sponzorský dar v podobě bezplatného využití areálu Pardálova výběhu. Dík patří samozřejmě také Jihočeské univerzitě, pivovaru Budvar a především členům Mezinárodního studentského klubu, bez jejichž účasti a chuti společně strávit čas, by odpoledne nabité adrenalinem nemohlo být realizováno.

www.areal-hluboka.cz

PhDr. Marcela Kassai