Majáles 2014

Dne 14. 5. se naše dvě členky zúčastnily miniveletrhu Studuj a pracuj v zahraničí v rámci Budějovického Majálesu. Akce se konala na Piaristickém náměstí, kde i přes nepřízeň počasí (silné poryvy větru, které neustále strhávaly plachty ze stánků) vyrostlo asi osm stanovišť jednotlivých spolků a organizací, které poskytovaly zejména nabídky pracovních i studijních stáží pro studenty jak středních tak i vysokých škol. Náš klub sice žádné stáže neposkytuje, ale umožňuje zprostředkovat kontakt se zahraničními studenty, což je pro leckteré tuzemské studenty také zajímavá nabídka.

Počáteční obavy z nízké účasti zahnali hned ze začátku studenti místních gymnázií, kteří se v rámci celého Majálesu aktivně zapojují a zajímají se o dění a možnosti kolem sebe. I přes to, že ještě studují na střední škole, ocenili informace, že se nejen na naší univerzitě mohou přidat do studentského klubu, kde můžou uplatnit svoje organizační schopnosti a dostat se tak blíž k zahraničním studentům. Odvážnější z nich se u nás odhodlali vyplnit test z evropských reálií, který prověřil jejich orientaci po starém kontinentě.

Jako pozornost od klubu a univerzity jim poté byly rozdány klíčenky, odznaky a bonbóny (ty se těšily vůbec největšímu zájmu všech zúčastněných) s logem univerzity.

Celková nálada veletrhu i souvisejícího programu Majálesu byla velmi příjemná a přátelská. A proto věříme, že se povědomí o našem klubu i univerzitě jako takové dostalo zase mezi širší spektrum lidí, zejména možných studentů naší univerzity.