2. a 3. WordPress konference – Wedos, Hluboká nad Vltavou

Dne 17.května 2014 se v Hluboké nad Vltavou konala 2. WordPress konference, která byla pořádána ve spolupráci s WEBHOSTINGOVOU FIRMOU WEDOS.
Den předem byla „warmup párty“ a následující den začala konference sama v 9:00 snídaní. Poté následovaly půlhodinové bloky přednášek proložené přestávkami.

Hlavní program proběhl v hotelu Záviš z Falkenštejna od 10:00 hodin. Přednášky vycházely z konceptu Komunitní výzvy („Podpoř ostatní tím, co umíš“) a byly bez nároku na honorář.

Mezi nejzajímavější přednášky bych určitě zařadil tyto:

• Jak zrychlit WP pomocí cachovacích (Jakub Klapka)
  • Nejčastější problémy s WordPress, které řeší zákaznická podpora (Daniel Dubravec – Wedos)
  • Google analytics pro vývojáře a designéry (Petr Bechyně)
  • Jak proměnit WordPress ve stroj na peníze (Michal Kubíček)

Během dne se mohli všichni účastníci jít podívat do Datacentra firmy Wedos, prohlédnout si servery, připravované novinky, vzduchotechniku, kanceláře, záložní zdroje a spoustu dalšího. Pro studenty IT na Jihočeské univerzitě určitě skvělý zážitek.

Většina věcí byla navíc naprosto zdarma díky sponzorovi, firmě Wedos. Takže po celou dobu konference byly veškeré nápoje a jídlo zdarma – na oběd výběr z několika jídel, večere to samé, k tomu pivo a všichni byli k večeru už trošku veselí a po oficiálním ukončení přednášek začaly dlouhé rozmluvy nad fungováním tohoto redakčního systému.

A aby toho nebylo málo, tak každý ještě od Wedosu obdržel spoustu dárků.

Této konference se zúčastnili i někteří členové MEZINÁRODNÍHO STUDENTSKÉHO KLUBU JIHOČESKÉ UNIVERZITY a byli nad očekávání spokojeni. Dále i někteří studenti Informačních technologií z PF JČU, kteří se budou těšit na další konferenci.

Mnohokrát tímto děkujeme za skvělou konferenci a těšíme se na další, která proběhne 20. září opět v Hluboké nad Vltavou, tentokrát v Parkhotelu Hluboká.

I would like to invite you to the 3rd WordPress conference in Parkhotel Hluboká, Hluboká nad Vltavou. You can participate in dance party one day before start, learn something interesting about CMS WordPress and after that, you can again drink and dance at the afterparty.

Více informací o 3. WordPress konferenci zde: http://naswp.cz/3-wordpress-konference/

JN